Gazon bemesten, wat heeft jouw gazon nodig?

Het gazon bemesten is even noodzakelijk als het geven van water. Het zorgt voor de gewenste kleur, groei en resistentie tegen schimmels en ook droogte. In dit blog uitleg over wat jouw gazon nodig heeft en hoe je kunt zien wat je gazon tekort komt.
De jaloerse blik naar het gazon van de buren wordt grotendeels veroorzaakt door de fraaie donkergroene kleur van het gazon. De dichtheid van het gras en de aan- of afwezigheid van onkruiden zijn van een afstand immers niet waarneembaar.
Het gazon bemesten is even noodzakelijk als het geven van water. Het zorgt voor de gewenste kleur, groei en resistentie tegen schimmels en ook droogte. In dit blog uitleg over wat jouw gazon nodig heeft en hoe je kunt zien wat je gazon tekort komt.
100% organische gazonmest
Gras en Groen adviseert het gebruik van 100% organische gazonmest. Natuurlijk is dat ontzettend belangrijk voor het milieu, maar als gazonaanleg bedrijf zien wij ook het resultaat van dit type bemesting. Voor mij staat vast dat gazons die bemest worden met Myco-Gazon, Gazon-AZ of de Gazon Professional meststoffen zich beter ontwikkelen en ook goed bestand zijn tegen gebreksziekten zoals rooddraad. Dit probleem deed zich in het verleden vaak voor toen wij nog andere meststoffen adviseerden.
Wanneer start je met het gazon bemesten?
De eerste bemesting voor het gazon wordt doorgaans in maart gegeven. Door de toename van de hoeveelheid zonlicht en de oplopende temperaturen komt het gras weer in de groeifase. Vanaf dat moment neemt het gras ook weer de voedingsstoffen op en is het ook zinvol om te bemesten.
Bemest het gazon gelijkmatig
Om ervoor te zorgen dat jouw gazon een egaal groene kleur krijgt is een gelijkmatige verspreiding van de gazonmest essentieel. Zelfs voor de geoefende tuinman is het niet eenvoudig om het gewenste resultaat handmatig te bewerkstelligen. Het is dan ook te adviseren om hiervoor een strooiwagen te gebruiken. Voor zowel de Gardena als Wolf Garten strooiwagens is stand 8 aan te raden bij het geven van de eerste bemesting.
Bemestingsschema voor het gazon
Eerste bemesting | Tweede bemesting | Derde bemesting | |
---|---|---|---|
Zandgrond | Maart - mei: 1 kg per 10 m² | Juni - juli: 0,5 kg per 10 m² | Augustus - september: 0,5 kg per 10 m² |
Kleigrond | Maart - juni: 1 kg per 10 m² | Juli - september: 0,5 kg per 10 m² | - |
Gebreksverschijnselen in het gazon
Aan de staat van het gazon is veel af te lezen over de voeding in de bodem. Tekorten uiten zich op termijn altijd. Daarbij gaan we er uiteraard wel vanuit dat er ook voldoende vocht en zonlicht zijn. De volgende problemen duiden op een tekort aan voedingsstoffen of voedingsstoffen die beschikbaar komen voor de plant.
Heb je nog vragen of advies nodig?
Vertoont jouw gazon gebreksverschijnselen en wil je advies ontvangen om dit probleem op te lossen? Via de chat, mail of telefonisch staan we je graag bij met het juiste advies en/of door de levering van de benodigde producten. Uiteraard kun je via deze weg ook vragen stellen over andere zaken aangaande jouw gazon, het onderhoud of producten die je daarvoor nodig hebt!
Loek Wenting
Gras en Groen Winkel
Reacties
Laat een opmerking achter